MET

MET Meridian energie technik

Niektóre przykłady zastosowania terapii  MET
Fobie, nerwice, stresy, lęki, trauma, problemy partnerskie i rodzinne, przygnębienie, złość, depresja, uczucie wstydu, brak wiary w siebie, niepowodzenia, rezygnacja itp.
Alergie, rzucanie palenia, problemy z narkotykami.
Pomyślne programowanie przedsięwzięć i planowanie przyszłości.
Rozwiązywanie życiowych konfliktów.

 

Krótka historia

W 70-ych latach, japoński naukowiec Dok. Hiroshi Motojama, po raz pierwszy udowodnił fizyczne istnienie „punktów akupunktury”. Motojama udowodnił, że istnieje współzależność pomiędzy energią, która wypływa z palców i polem energetycznym znajdującym się w otoczeniu- poza ciałem. W 1989 roku Prof. Dok. Hartmut Heine – Profesor anatomii na uniwersytecie Witten- Herdecke dowiódł, także istnienie „punktów akupunktury” – co było sensacją w świecie fachowej medycyny.

Zgodnie z tradycyjną, chińską medycyną ludową (TCM) : Człowiek jest odzwierciedleniem naturalnej harmonii – stojący między niebem i ziemią, pomiędzy biegunami Yin i Yang.
Mówiąc uproszczonym językiem, tradycyjni lekarze chińscy uznają, że ludzkie indywiduum jest niczym innym jak „zagęszczeniem energetycznym”. TCM jest zainteresowane wszystkimi energetycznymi fenomenami, wszystkimi aktywnymi przejawami życia, emocjami oraz witalnymi funkcjami ciała, ponieważ mogą one być wskaźnikami ewentualnych dysharmonii w energetycznym samopoczuciu ludzkiego indywiduum. Energetyczne pole wpływające na człowieka, któremu podporządkowana jest każda żywa istota, energetyczny potencjał wypełniający ludzkie ciało niczym pejzaż pełen rzek i jezior- nazywany jest przez Chińczyków QI. Hindusi nazywają tą energię- PRANA, Hahnemann mówił o niej ENERGIA ŻYCIA. W biblii czytamy, że Bóg TCHNĄŁ ( tchnienie) w Adama życie.
Zgodnie z doświadczeniem dawnych uzdrowicieli i lekarzy: QI płynie w ściśle zdefiniowanych kanałach- od środka ciała do głowy, rąk, nóg i z powrotem.
Każda manifestacja życia istniejącego indywiduum powinna być postrzegana jako manifestacja jego energii.

Dok. Callahan – pierwsze doświadczenia.

W1980 roku Dok. Callahan pracował z pacjentką imieniem Mary, cierpiącą na silną fobię wodną (paniczny lęk przed wodą). Mary walczyła z bólami głowy i koszmarnymi snami spowodowanymi lękiem przed wodą. W poszukiwaniu pomocy zmieniała od lat terapeutów- bez wyraźnego polepszenia. Dok. Callahan od półtora roku, próbował znanymi metodami pomóc swojej pacjentce. Lecz jedynym pozytywnym rezultatem było to, że Mary mogła usiąść obok basenu- choć z wielkimi oporami- bez patrzenia się na wodę.
Jednego dnia, Dok. Callahan porzucił wypróbowane metody Psychoterapii. Wykształcony z zakresu kineziologii- wiedział, że punkt pod okiem jest ostatnim punktem meidianu żołądka.
Ponieważ Mary odczuwała swoją fobię w żołądku- poprosił ją o postukanie tego punktu.
Ku wielkiemu zaskoczeniu, Mary oznajmiła nagle, że jej fobia zniknęła. Pobiegła do leżącego opodal basenu i zaczęła pryskać sobie wodę w twarz. Bez lęku, bez bólu głowy. Nagle wszystko odeszło jak zły sen…także koszmarne sny- odeszły i nie powróciły.

Wyjaśnienie tego odkrycia:

„Przyczyną każdego negatywnego uczucia jest zakłócenie w energetycznym systemie ciała”